Parafia Najświętszego Serca

Dziś obchodzimy:

02/11/2019
Randka Małżeńska

Zabierz męża, żonę na niezwykłą randkę!

Termin: 1 XII 2019, godz. 17:00 w kościele w Wyrach.

Na randkę z żoną lub mężem, a dlaczego nie? Małżeństwo nie musi przecież oznaczać końca spotkań we dwoje, romantycznych kolacji, czy niekończących się rozmów. Cóż może być piękniejszego niż małżonkowie przeżywający nieustające zainteresowanie sobą? A jeśli już są zniechęcenie życiem codziennym i znużeni własnymi osobami, to może najwyższy czas to zmienić, skoro mają spędzić ze sobą resztę życia. Doskonałą okazją do odnowienie wzajemnego zrozumienia może być właśnie randka i to na dodatek randka w… kościele.

Miłość i wzajemna fascynacja nie kończy się wraz z zawarciem związku małżeńskiego. To dopiero początek. Bywa, że w szarej codzienności, małżonkowie zapominają o pielęgnowaniu swojego uczucia, wzajemnego zrozumienia, tracą umiejętność wsłuchiwania się w oczekiwania drugiej osoby. Właśnie z myślą o nich organizowana jest tzw. randka małżeńska.

Specjalnie przygotowana oprawa randki, konferencje oraz świadectwa małżonków pozwolą przeżyć naprawdę piękne chwile. Zaproszone małżeństwa podzielą się z nami swoją historią życia, opowiedzą o swoich sytuacjach kryzysowych we wzajemnych relacjach. Powiedzą jak oni radzili sobie w trudnych chwilach swojego małżeństwa. Nie będzie w tym żadnej sztuczności, naciągania, czy wymyślania nieprawdziwych historii. Będzie możliwość osobiście porozmawiać z tymi małżeństwami, zadać im pytania, wspólnie poszukać rozwiązana trudnych problemów. A na koniec będzie można również odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie niezależnie od tego ile lat jesteśmy po ślubie.

Dlaczego randka w kościele? Przecież małżeństwo jest sakramentem uświęconym przez Boga. Podczas spotkań przeczytamy odpowiednie fragmenty z Biblii, które o tym mówią. Zachęcamy małżonków, aby oparli swoje życie na Bogu, na jego słowie. Wówczas łatwiej jest pokonać trudności, kryzysy, wszelkie niepowodzenia. Rekolekcje mają pomóc w uświadomieniu, że pomiędzy małżonkami jest Jezus.

Kto może wziąć udział w spotkaniu? Zaproszenie skierowane jest głównie do małżeństw, ale i również do narzeczonych, tych którzy planują małżeństwo w niedalekiej przyszłości, jak i tych którzy nie żyją w małżeństwie, ale które interesują się tym tematem.

Co z dziećmi? Istnieje możliwość zorganizowania na czas trwania randki opieki nad dziećmi. Dorośli opiekunowie pracujący na co dzień z dziećmi oraz młodzież oazowa zorganizuje im ciekawie czas. Chodzi o to, aby mąż i żona mogli spokojnie wziąć udział w spotkaniu i wygospodarować dla siebie trochę czasu. Zachęcamy aby zaprosić męża, żonę na to spotkanie. Naprawdę warto przyjść, warto jeszcze raz zainwestować w swoje małżeństwo, na nowo je ożywić, rozpalić żarem miłości, która nas złączyła. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek, niektóre z pewnością zaskoczą uczestników.

A oto krótki filmik reklamujący randkę:

Komentarze (0)