Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:

18/12/2019
Relacja z wręczenia paczki


Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Kinga z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
Pani Kinga przywitała nas z niedowierzaniem, że to wszystko się naprawdę dzieje. Oczywiście także z szerokim uśmiechem i ogromną radością. Zaskoczenie było jeszcze większe, kiedy zobaczyła jak wiele paczek wnosimy - "wy na pewno się pomyliliście" - żartowała. Pan Dariusz mimo osłabienia, siedząc na podłodze rozpakowywał poszczególne paczki, oczywiście pomagała mu żona. Zaczęli od prezentów. Pan Dariusz od razu przymierzył golf - bardzo mu się spodobał, że taki ciepły i kolor taki jak lubi. Został w nim już do końca naszej wizyty. Pani Kinga zaintrygowana rozmiarem paczki dla niej - poprosiła przecież o pościel, a pakunek był znacznie mniejszy - po rozpakowaniu krzyknęła z zachwytu - serce! Tego się nie spodziewała. Na biżuterię na pewno nie mogłaby sobie pozwolić, a pościel znalazła się w kolejnej paczce - motyw kwiatowy bardzo się pani spodobał. Młodzież ucieszyła się ze swoich bluz, motyw myszki dla Dominiki to strzał w dziesiątkę! Zapas środków czystości, szczególnie tych dla wrażliwej skóry pana Dariusza, będzie dla rodziny znacznym odciążeniem. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy domowy budżet jest napięty. Kiedy w końcu odczytali list z informacją o realizacji najważniejszej dla nich potrzeby - pieca c.o., na chwilę zapadła cisza. Po prostu nie mogli uwierzyć w to, co właśnie przeczytali. Największa ich potrzeba, z którą nie mogli sobie poradzić, ze względu na sytuację w jakiej się znaleźli, tak po prostu została spełniona. Wzruszenie udzieliło się nam wszystkim, a po chwili pani Kinga ściskała nas wszystkich z ogromną wdzięcznością. Pan Dariusz ze łzami w oczach, z trudem, z pomocą żony, podniósł się z podłogi i serdecznie nam dziękował - te święta na pewno będą dla nas wyjątkowe. "Jesteście aniołami" skwitowała pani Kinga.

Słowo od Rodziny
Nie potrafimy słowami wyrazić naszej wdzięczności - serdecznie dziękujemy. Wciąż nie możemy uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Życzymy wszystkim wspaniałym Darczyńcom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Słowo od Wolontariusza
Ogromnie dziękuję za przygotowaną pomoc, szczególnie oczywiście za najważniejszy piec - nie potrafię chyba w pełni oddać słowami tego co czuliśmy przekazując rodzinie przygotowaną przez Państwa pomoc. Trudna sytuacja w jakiej się znaleźli na progu zimy, z dolegliwościami pana Dariusza, wydawała się beznadziejna. Przyznam szczerze, że na początku nie byłem pewny, czy znajdzie się Darczyńca dla dosyć specyficznej potrzeby rodziny. Nie miałem jednak wątpliwości, że trzeba im pomóc. Tym bardziej ogromnie się cieszę, że podjęli Państwo decyzję, by pomóc tym ludziom. Nieocenionym prezentem jest zwłaszcza piec, dzięki któremu rodzina będzie mieć w domu ciepło. Za ten wielki dar oraz za inne wspaniałe prezenty, chciałbym ze swej strony powiedzieć serdeczne DZIĘKUJĘ!!! Życzę wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pomocy, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Wspaniałego Nowego 2020 Roku! Zapraszam również do udziału w kolejnych edycjach projektu Szlachetnej Paczki.
Komentarze (0)