Parafia Najświętszego Serca

Dziś obchodzimy:

28/02/2022
Pomoc dla Ukrainy

Nie działaj na własną rękę.

Pomóc możesz na kilka sposobów:

DAROWIZNA PIENIĘŻNA

Przede wszystkim można wpłacić pieniądze na rzecz organizacji, które zajmują się pomaganiem na co dzień. Pracownicy są na bieżąco z potrzebami i przekazują pomoc tam, gdzie jest aktualnie najbardziej potrzebna.

Ze strony Kościoła Rzymsko-Katolickiego pomoc niesie Caritas.
Kliknij tutaj aby wspomóc Caritas Polska

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW

• Paczka dla Ukrainy w naszej parafii

• Oficjalna gminna zbiórka dla Ukrainy prowadzona jest w Domu Kultury w Gostyni od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 20.00. Więcej informacji na stronie Gminy

• Zbiórkę prowadzi także OSP w Wyrach: Punkt zbiórki otwarty będzie w godzinach 12-18 do piątku 04 marca w siedzibie OSP Wyry przy ulicy Pszczyńskiej 76 (wejście z lewej strony budynku). Przeczytaj co jest potrzebne.

UDZIELENIE ZAKWATEROWANIA

Osoby chcące zaoferować NIEODPŁATNIE zakwaterowanie uchodźcom z Ukrainy proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Wyry. lub wypełnienie formularza na naszej stronie.

INNE FORMY

Potrzebne są również specjalistyczne formy pomocy (n.p. prawna, psychologiczna) - sprawdź jak możesz pomóc

• #PomagamUkrainie - rządowy serwis pomocowy

• Urząd Wojewódzki w Katowicach