Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:

24.05.2020

Dziś świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trwa Nowenna przed uroczystością zesłania Ducha Świętego.

We wtorek 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę od godz. 16:30.

W kościele została zamontowana na stałe kamera. Do odwołania będziemy transmitować wszystkie msze i nabożeństwa. Kamera pełni także funkcję monitoringu wnętrza kościoła, dlatego kościół będzie otwarty w ciągu dnia. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i indywidualnej modlitwy.

Istnieje możliwość spowiedzi świętej przed mszami w bocznej kaplicy.

Zgodnie z rozporządzeniem Arcybiskupa nasza parafia nie jest już parafią patronacką budowy kościoła p.w. Świętego Ojca Pio na Mąkołowcu. Jesteśmy zobowiązani przekazać dwie kolekty na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Za tydzień w naszej parafii będzie gościć kazania ks. Łukasza Płaszewskiego. Część kolekty zebrana tego dnia zostanie przeznaczona na budowę kościoła na Mąkołowcu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.