02/10/2022
Akcja "Przez żołądek do serca"

Samotni, ubodzy i bezdomni potrzebują naszej pomocy.
Z góry dziękujemy za każde wsparcie.

Powstaje miejsce, które będzie nadzieją wielu potrzebujących. Misja nasza nie jest prosta. Otwieramy nasze ramiona dla osób nietrzeźwych, nie dlatego że jesteśmy naiwni i ślepi, ale dlatego że nasze stowarzyszenie od początku właśnie do tych osób było skierowane z propozycją pomocy. Jest wiele dzieł, które wspierają osoby bezdomne i uzależnione, ale jest warunek - trzeźwość. To słuszny wymóg. Taki jest jest profil tych organizacji. Nasz jest inny. Budujemy relacje (czasem miesiącami, a nawet latami), motywujemy, przekonujemy o sensie zmian, pomagamy załatwić formalności i w końcowym etapie wprowadzamy uzależnionych do miejsc które świadczą długofalową pomoc. Każda misja inna, ale każda równie ważna. W ciągu ostatniego roku nie mając dogodnych warunków, działając na ulicy, bez stałych dni i godzin, udało się pomóc 4 młodym mężczyznom. Byli bezdomni, smutni, uzależnieni. Dziś są czyści, mają dach nad głową i są radośni - naprawdę oni się uśmiechają, a my kochamy ten widok. Z wielką nadzieją patrzymy zatem co może się wydarzyć kiedy będzie funkcjonował nasz dyżur w określone dni i godziny tygodnia. Jesteśmy pełni wiary w to, że dla wielu pogubionych będzie to pomost do nowego życia.

Uzbieramy RAZEM jeszcze troszkę by wyremontować i otwieramy tą wyjątkową miejscówkę.
Komentarze (0)